Jak poprawić swoją pewność siebie i wreszcie poczuć się dobrze w swoim ciele?

Wiele kobiet narzeka na swój wygląd. Najczęściej kobiety nie są zadowolone ze swojego brzucha, piersi i pośladków i to niezależnie od rozmiaru. A jak to jest z mężczyznami? Mężczyźni bardzo często mają kompleksy dotyczące włosów, ich małej gęstości lub pojawiających się braków. Do tego dochodzą kompleksy związane z trudnościami w zapuszczeniu gęstego zarostu. Kompleksem niektórych mężczyzn bywa wzrost, a inni mają kompleks związany z wątłą budową ciała bądź nadmiernymi kilogramami. Poznajcie zatem triki urodowe, dzięki którym możecie pozbyć się popularnych kompleksów.

Mikropigmentacja skóry głowy sposobem na łysinkę

Na pewno mikropigmentacja skóry głowy może pomóc pokonać kompleks łysiny. Oczywiście w takiej sytuacji należy wybrać fryzurę militarną, ponieważ mikropigmentacja przypomina tatuaż na głowie. Tusz wprowadzany jest bardziej płytko niż w przypadku klasycznego tatuażu, niemniej jednak efekt może być trwały i zadowalający. Osoby postronne mogą niezauważyć, że jest to sztucznie wytworzona fryzura militarna. W przypadku chęci posiadania dłuższej fryzury pozostaje próba przywrócenia gęstości poprzez przeszczep włosów. Takie zabiegi wykonuje się w wielu klinikach medycyny estetycznej i nie należy się wstydzić tym, że podejmuje się próby uratowania fryzury. W końcu w ten sposób można odjąć sobie lat, ale i poczuć się pewniej.

Prestyler i odpowiednie cięcie sposobem na płaskie, cienkie włosy

Czasami problemem jest nie tyle łysienie, co płaskie, pozbawione życia włosy, które są cienkie i przylegają do głowy. Bez wątpienia można nadać im więcej objętości sięgając po prestyler. To tonik do włosów, który przygotowuje je do dalszej stylizacji, ale jednocześnie wzmacnia kosmyki włosów, zapobiegając ich nadmiernemu wypadaniu. Zatem zdecydowanie warto mieć go w swojej męskiej kosmetyczce. Po użyciu prestylera można sięgnąć np. po pomadę do włosów. Warto jednak wiedzieć, że objętość fryzurze przede wszystkim może nadać odpowiednie cięcie. Warto zatem udać się do barbera i zafundować sobie męską metamorfozę fryzury.

Zadbaj o gęsty zarost, sięgając po odpowiednie kosmetyki do dbania o brodę

Kompleksem bywa również mało gęsty albo niesforny zarost. Zacznijmy od tego drugiego problemu. Otóż jego rozwiązaniem będzie sięgnięcie po kosmetyki do brody w sklepie (LINK). Wśród nich warto wybrać na pewno olejek do brody, balsam do brody, a także mydło lub szampon. W przypadku niesfornej brody może przydać się także odżywka, która ułatwi rozczesywanie i późniejszą pielęgnację. Gdy chce się nadać włoskom odpowiedni kierunek można wybrać również wosk do stylizacji wąsów i brody. Jeśli broda jest mało gęsta, to można sięgnąć po zestaw na porost brody, który zawiera suplementy czy też środki zmniejszające wypadanie włosków na brodzie. Odpowiednio nawilżona i odżywiona broda będzie mocniejsza i mniej podatna na czynniki zewnętrzne.

Postaw na odpowiedni krój spodni i marynarki, aby poprawić swoje proporcje

Częstym problemem i kompleksem jest sylwetka. W końcu nie każdy może mieć taką jak kulturysta albo model. Są różne kanony i to co się komu podoba, ale generalnie na pewno problemem są nadprogramowe kilogramy. Można je jednak nieco ukryć wybierając odpowiedni krój spodni i marynarki. Obecnie modne są spodnie z podwyższonym stanem dla kobiet, ale czy mężczyźni także mogą je nosić? Oczywiście, że tak! W ten sposób można zapewnić też lepsze utrzymywanie koszuli w ryzach. W ten sposób można też ukryć wystający brzuch i sprawić, że sylwetka prezentuje się smuklej. To samo dotyczy kroju marynarki, która może być dopasowana do ciała albo o kroju regular fit. Istotne znaczenie ma też dobranie odpowiedniej długości, aby nie zaburzyć proporcji sylwetki. Generalnie dobrze dobraną marynarkę mężczyzna powinien nosić zarówno w wersji formalnej, jak i casualowej. Wtedy na pewno poczuje się pewniej.

Ruch to zdrowie, więc znajdź aktywność dla siebie, a szybko pozbędziesz się wielu kompleksów

Na koniec warto przypomnieć, że z wszelkimi niedoskonałościami i kompleksami pomaga walczyć aktywny tryb życia. Prowadząc go nie ma się czasu na myślenie o tym, co doskwiera w wyglądzie. Znajdując aktywność fizyczną i regularnie ją uprawiając można też szybko pozbyć się większości kompleksów.