Odkryj trendy dekoratorskie i kolorystyczne na rok 2022

Open-plan apartment.

Nowy rok jest pełen dobrych chęci, nawet jeśli chodzi o nasz dom. Możemy nadać mu nowy wygląd lub dokonać małej renowacji, wprowadzając drobne zmiany i inspirując się najnowszymi trendami. Powiemy Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby być na czasie w nowym roku.

Kolory.

Jeśli w 2021 roku dominowały dwa kolory: szary i jaskrawożółt), to w 2022 roku odważnie postawiono na fiolet z jego różnymi wariantami. Jest to kolor pełen możliwości, radosny i bardzo uniwersalny, potrafiący nadać plus świeżości każdej przestrzeni. Można go na przykład wkomponować we wnętrza poprzez drobne akcesoria, tapety, a nawet meble, takie jak fotele czy stoliki boczne.
W sypialni może być obecny poprzez tekstylia, takie jak prześcieradła, narzuty czy miękkie dywaniki. Możesz również zdecydować się na bardziej uderzający efekt i odważyć się pomalować jedną ze ścian sypialni, aby całkowicie przekształcić przestrzeń.
Choć w kwestii trendów i wystroju wnętrz możliwe jest niemal wszystko, eksperci zgadzają się co do kilku zasad na rok 2022, o których napiszemy poniżej.

Trwałe dekoracje.

Dużą popularność zyskają elementy „zielone”, wykonane z materiałów naturalnych, pochodzących z recyklingu lub nadających się do ponownego przetworzenia, a także w wielu przypadkach wykonane ręcznie. Tekstury naturalnych tkanin tkanych przez rzemieślników i świeżość roślin to jedne z obowiązkowych punktów w trendach dekoracyjnych na rok 2022. Naturalne materiały wnoszą do domu świeże powietrze, jasność i rustykalny akcent, jak np. lampy wykonane z naturalnych włókien.

Minimalizm.

Podczas pandemii wielu z nas zrobiło porządki w domu i pozbyło się wszystkiego, co uważaliśmy za niepotrzebne. W tym roku jednym z najmocniejszych trendów jest minimalizm, czyli minimalne dekoracje i prostota mebli. Kształt jest kluczowym elementem minimalizmu, podobnie jak miękka paleta kolorów, pomiędzy beżem a szarością. Maksyma „mniej znaczy więcej” jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek.

Siła geometrii.

Geometryczne wzory z różnymi kolorami lub materiałami będą jednym z najbardziej uderzających trendów w 2022 roku. Ten rodzaj podłogi nada Twojemu domowi geometrii i bardzo ciekawego akcentu retro. Postaw na geometrię wykonaną z kamieni naturalnych lub spiekanych, mozaiki, laminaty imitujące parkiet w jodełkę, czy podłogi drewniane na przemian z płytkami hydraulicznymi.

Nowy wygląd dla Twoich ścian.

Nowy rok to czas, aby oczyścić ściany i ustąpić miejsca naturalnym fakturom, z wybielaniem lub materiałami mineralnymi i organicznymi. Dzięki tej zmianie twój dom nabierze nowej jakości. Z drugiej strony, jeśli chcesz nadać swoim ścianom radykalną zmianę, spróbuj tapety. Pojawia się coraz więcej propozycji z oryginalnymi wzorami, niesamowitymi efektami lub kolorami pełnymi harmonii, które nadadzą wyjątkowy charakter bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Krzywizny.

W tym roku bardzo prawdopodobne jest, że ulegniemy urokowi krzywizn, szczególnie w domu. Na przykład poprzez zastosowanie wszelkiego rodzaju elementów krzywoliniowych: od sof, poprzez wyspy kuchenne, aż po łukowate bary. Inną ciekawą opcją są łuki wewnętrzne i zewnętrzne.

Szukaj przestronności.

Wysokie sufity, przestronne i dobrze wentylowane pomieszczenia dają nam poczucie większej przestronności w naszym domu. To dobry czas, aby zdecydować się na duże okna, które zapewnią nam więcej przestrzeni i światła w domu.