Zmień swoje życie, zmieniając myślenie. 3 sposoby

zycie

Celem tego artykułu jest przedstawienie technik, pomysłów i przekonań, które pozwolą ci żyć w dowolny sposób- taki jaki chcesz. Chodzi o to, aby przywrócić ci kontrolę, a nie dalej pozwalać, aby twoje nawyki i rutyna dyktowały ci, jak się czujesz, myślisz i zachowujesz. Gdy zamierzasz zmienić swoje przekonania, dobrze jest być przygotowanym na tak wartościowe zadanie.

Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy:

1. Postaw się na szczycie – Jeśli nie umieścisz siebie na szczycie listy priorytetów, zawsze będzie powód lub wymówka, abyś się nie zmieniał. Może to być niewygodne, ponieważ media zbombardowały cię myślą, że musisz postawić wszystkich innych przed sobą, a czasami jest to łaskawa, zdrowa rzecz do zrobienia. Ale innym razem może zmienić cię w wycieraczkę. To trochę jak w samolocie. Wiesz, jak przeprowadzają kontrolę bezpieczeństwa i mówią wszystkim, że w przypadku nagłego spadku ciśnienia w kabinie z przedziałów spadną maski tlenowe? I mówią wszystkim: Proszę, załóż własną maskę, zanim pomożesz innym. To dobra rada, nawet poza samolotem, ponieważ najpotężniejsza osoba mająca najlepsze intencje nie będzie w stanie pomóc tak dobrze lub aż tak bardzo, dopóki najpierw nie zatroszczy się o siebie. Więc weź głęboki oddech i umieść się na szczycie swojej listy priorytetów.

2. Jedyne, co musisz zrobić na tym świecie, to umrzeć. Wszystko inne to wybór. Chociaż przyznanie się do tego może być niewygodne, otaczają nas wybory. Ale często stawiamy się w roli ofiary (tj. nie mając wyboru), ponieważ jest to łatwiejsze niż podejmowanie trudnej decyzji – jak zaproszenie kogoś na randkę, znalezienie bardziej satysfakcjonującej pracy lub zrobienie tego, co trzeba, aby stworzyć bogactwo. Zawsze pamiętaj, że masz wybór. Zawsze masz wybór, a jeśli naprawdę chcesz się zmienić, skorzystasz z niego.

3. Jesteś zdolny do znacznie więcej, niż sam sobie przyznajesz. Nie jestem pewien, czy to uspokaja, czy nie, ale to prawda. Ludzie są istotami komfortu i rutyny, a to oznacza, że często sprzedajemy się za mało, ponieważ rozwój, osiąganie więcej wymaga poszerzania horyzontów, rezygnacji choćby na chwilę z tego komfortu i tych rutyn. Wybieramy łatwe drogi i chodzenie znaną trasą, ponieważ pójście ostro lub w nieznane jest zwykle przerażające. Ale odwagi, jesteś zdolny do wielu niesamowitych rzeczy, o których nigdy nie śniłeś.

I pamiętaj, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego warto stworzyć odpowiednią rutynę ćwiczeń i motywować się do treningu każdego dnia. A jeżeli brak Ci motywacji, sprawdź następujący artykuł: https://www.kondycja.pl/jak-zmotywowac-sie-do-do-aktywnosci-fizycznej/.