Malowanie to świetny pomysł na relaks i nie tylko

Jednym z hobby, o którym większość ludzi tak naprawdę nie wie, że może przynieść korzyści dla zdrowia jest malowanie. Oto dlaczego!

To cię relaksuje

Malowanie jest tak łatwe i nie wymaga dużego skupienia, naprawdę nie ma powodu, by się tym stresować. W rzeczywistości wykazano, że malowanie może zrelaksować Cię nawet bardziej niż oglądanie ulubionego filmu. Relaks i wyciszenie to jedne z korzyści malowania obrazów wymienione w artykule na stronie www.faktydnia.pl. Dzięki temu, że nie musisz zwracać uwagi na fabułę, a stres związany z bohaterami nie jest obecny na obrazach, możesz naprawdę się zrelaksować.

Pozwala na bycie kreatywnym

Jak często w swoim życiu masz okazję być naprawdę kreatywnym? Większość ludzi nie ma szczęścia do pracy, która pozwala na swobodny przepływ kreatywności. Jeśli utkniesz w dziurkowaniu liczb przez cały dzień lub w interakcji z innymi ludźmi na poziomie intelektualnym, nigdy nie będziesz w stanie być kreatywnym.

Kreatywność jest bardzo ważnym aspektem prawdziwie szczęśliwego i zdrowego umysłu. Malowanie może nie tylko korzystnie wpłynąć na Twoją kreatywność poza pracą, ale może nawet poprawić Twoją wydajność w pracy, otwierając Twój umysł na większą kreatywność i znalezienie alternatywnych sposobów robienia rzeczy.

Wyciszasz nadmiar myśli

Z jakiegoś powodu w sekundzie, kiedy bierzesz pędzel, maczasz w farbie i dotykasz nim płótna, znika wszystko, co sprawia, że twoje myśli się wypalają. Nie ma wielu rzeczy, które możesz robić, poza medytacją być może, które naprawdę mogą wyciszyć twój umysł jak malowanie.

Zrównoważona aktywność mózgu

Zdrowy umysł oznacza, że obie strony twojego mózgu są połączone. Kiedy masz jedną stronę mózgu pracującą częściej niż druga, wpadasz w pewne problemy ze swoim szczęściem. Potrzebujesz zarówno swojej kreatywnej strony, jak i analitycznej, pracującej w równych proporcjach.

Malowanie ma zdolność nie tylko do tego, aby kreatywna i prawa strona twojego mózgu pracowała bardziej, ale także zdolność do tego, aby twoja lewa strona pracowała w tym samym czasie. Być może nie od razu zdasz sobie sprawę z efektów tej konkretnej korzyści, ale zmieni ona sposób, w jaki normalnie myślisz.

To daje ci kontakt z twoją emocjonalną stroną

Malowanie jest emocjonalną rozrywką. Kiedy malujesz, ujawniasz swój aktualny stan emocjonalny, nawet jeśli tego nie chcesz. Kolory, które wybierasz, wzory, a nawet to, co konkretnie malujesz, mogą wiele pokazać o tym, jak się czujesz.

Jest to emocjonalne ujście, które pozwala ci zrobić to wszystko bez naprawdę myślenia o tym, rozmawiania z kimkolwiek innym lub konieczności ponownego przeżywania jakichkolwiek stresujących, emocjonalnych kwestii, z którymi obecnie masz do czynienia.

To jest świetna zabawa

Weź kieliszek wina, kilku przyjaciół, niesamowitą muzykę i baw się dobrze! Malowanie jest nie tylko naprawdę korzystne dla relaksu i uspokojenia umysłu, ale także jest to świetna zabawa. Nie musisz być „dobry” w malowaniu, w rzeczywistości bycie „złym” w tym jest o wiele bardziej zabawne!