Jakie zapasy zgromadzić na wypadek katastrofy

prepper

Chociaż najlepiej myśleć, że nigdy nie będziemy musieli zmierzyć się z katastrofą, lepiej być przygotowanym na najgorsze i jak najszybciej skompletować potrzebne zapasy. Prostym sposobem na myślenie o życiu po katastrofie jest wyobrażenie sobie życia w XIX wieku.

Jako preppersi dysponujemy pewnymi wygodami, ale większość zadań wiąże się z dużo większą pracą niż w czasach współczesnych. Zakładając, że nie musimy opuszczać domu podczas katastrofy, potrzebujemy tylko podstaw, aby nasz dom pozostał zdatny do zamieszkania. Wciąż posiadamy ubrania, pościel, garnki i patelnie, choć urządzenia elektryczne mogą być przez jakiś czas niedostępne. Jak uczy prepping, ważne, by mieć duże zapasy pitnej wody. Ponieważ woda w kranach może być przez jakiś czas niedostępna lub prawdopodobnie skażona, utrzymywanie zapasu bezpiecznej wody, zdatnej do picia, jest kluczowe do przetrwania.

Kilka fabrycznie zapieczętowanych baniaków na wodę pozostanie bezpiecznych przez rok lub dłużej, gotowych do picia w razie potrzeby. Jeden 20 litrowy baniak na członka rodziny to minimum. Kupmy również system do filtrowania wody lub tabletki do dezynfekcji, gdyby trzeba było polegać na deszczówce lub wodzie z niepewnych źródeł. Będziemy też potrzebować zapasów żywności, którą łatwo przyrządzimy bez gotowania. Zawsze trzymajmy w pogotowiu co najmniej tygodniowy zapas żywności o długiej dacie przydatności do spożycia dla każdego mieszkańca. Przy puszkach trzymajmy otwieracz do puszek z instrukcją, jak go używać, gdyby nagle musiało go użyć dziecko lub po prostu osoba, która dotąd się tym nie zajmowała.

Miejmy sposób na gotowanie bez elektryczności, na przykład kuchenkę kempingową z obfitym zapasem paliwa. Gorący posiłek może naprawdę podnosić morale i jest łatwiejszy do strawienia. Ukryjmy wszystko z wyjątkiem wody w dużym plastikowym pojemniku, aby można było to przewieźć, jeśli będziemy musieli ewakuować się z domu. Na koniec nie zapomnijmy o takich rzeczach jak ulubiona przekąska, dobra książka lub inspirujący przedmiot, który pomoże zachować pozytywne nastawienie.

Powyższy tekst powstał przy pomocy administratorów strony www.walbrzychinfo.pl, gdzie regularnie publikujemy najważniejsze wydarzenia z Wałbrzycha.