Dlaczego cateringi cieszą się coraz większą popularnością?

Lunch Catering

Cateringi w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Coraz więcej rodzin korzysta z usług firm dostarczające posiłki na cały dzień. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić masę czasu. Ma swoją cenę, która zniechęca wiele osób, ale często idzie za nią jakość i zbilansowana dieta dostosowana do osoby z niej korzystającej. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wygodzie, którą oferują swoim klientom.

Posiłek dostarczony prosto pod drzwi


Pięć posiłków na cały dzień dostarcza kurier i przeważnie zostawia je w torbie lub pudełku pod drzwiami mieszkania klientów. Zamówienie przychodzi wcześnie, czasami nawet przed szóstą tak, aby można było zjeść śniadanie o wygodnej dla siebie porze i przepakować sobie posiłki albo dokładnie się z nimi zapoznać. W ten sposób oszczędza się czas na gotowaniu, nie trzeba kupować skomplikowanych składników, zmywanie często też nie jest problemem, bo wielu posiłków nie trzeba nawet odgrzewać. Dla kogoś zabieganego, kto może pozwolić sobie na taki wydatek to doskonałe rozwiązanie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Zniżki, rabaty, zestawy dla całej rodziny


Z jednej strony cateringi są drogie, szczególnie jeśli dieta jest bogata w kalorie, ale wiele firm oferuje zniżki i rabaty dla stałych klientów. Pierwsze zamówienie można złożyć nawet o połowę taniej, a w miarę kupowania pudełek cena również może się obniżać. Kupując więcej zestawów, rodziny także często mogą liczyć na mniejsze koszty. Co istotne, poszczególne cateringi różnią się między sobą ceną i można spokojnie znaleźć dla siebie tańszą dietę, która może być zbudowana ze składników niższej jakości, ale nadal dostarcza wszystkich niezbędnych do funkcjonowania składników. Cena bardzo często przekłada się na smak.

Dieta oparta na sycących, pełnowartościowych posiłkach


Firmy cateringowe przeważnie mają w ofercie całą masę diet, które są dostosowane do stylu życia klienta i jego zapotrzebowania kalorycznego. Dobrze dobrane zestawy są pełnowartościowe, dobre i sycące tak, że nawet jedząc tylko 1500 kilokalorii dziennie, korzystająca z nich osoba nie jest głodna. W pudełkach bardzo często znajduje się ulotka z wyliczonymi składnikami makro konkretnych posiłków albo całego zestawu. To bardzo ważne informacje, które pozwalają uzupełniać swoją dietę albo określić, czy taki catering dostarcza potrzebnej energii, czy jednak powinno się zmienić dietę albo składniki, które są w niej stosowane.